ALUMNI ROSTER
A list of alumni for whom we have no graduation year is at the bottom of this page.

Please help us fill in the gaps for those who should be listed, but aren’t.

Class of 2017
Rebekah Berry - alto sax
Ashlie Brigance - flute, colorguard
Mitchell Carter - trumpet
Tray Dickson - alto sax, Drum Major
Dakota Hayes - clarinet
Rashell Hibbard - clarinet, colorguard
Logan Ingram - tuba
Kolby Kiech - baritone
Peyton Morris - clarinet
Tré Roberts - trombone, drum major
Karma Schaechtel - flute
Mariah Snow - clarinet, colorguard
Rebekah Sullinger - percussion
Cheyenne Wilkins - clarinet

Class of 2016
Katie Ball - clarinet  (All-State)
Koby Ball - horn
Spencer Baltz - trombone (All-State)
Noah Bandy - trombone
Dharma Blackwell - tenor sax
Alexis Borreson - clarinet
Lexy Crawford - clarinet, colorguard
Kat Dhority - bass clarinet, colorguard
Ronald Dickey - horn  (All-State)
Madelyn Fields - percussion
Connor Fish - percussion
Julie Gates - trumpet, colorguard
Nathan Geelhoed - percussion
Amber Harris - trumpet
Brandon Hudson - trumpet
Ian Kerley - trumpet
Alissa Lee - bass clarinet, colorguard
Cody McCalla - clarinet
Tanner McReynolds - tuba
Alison Moore - flute
Maria Moorman - trumpet
River Schoenfeld - trumpet, colorguard
Elizabeth Scotson - flute, colorguard
Alex Smith - euphonium
Trent Smith - percussion (All-State)
Elizabeth Statler - trombone, colorguard
Kevin Surles - euphonium
Olivia Taylor - clarinet
Kristina Tretenburg - horn
Brent Wadkins - alto sax (All-State)
Madison Whelchel - percussion

Class of 2015
Joseph Berry - trombone (All-State)
Sara Billeaudeau - percussion
Heide Blansett - flute
Brandon Duff - trombone
Jared Fox - trombone
Ashley Leathers - flute
Russell Miller - percussion
Tyler Murphey - horn
Hanah Neece - flute
Brad Roberts - clarinet (All-State)
Lauren Rose - clarinet
Kristen Saylors - bass clarinet
Jessica Segraves - trumpet
Dakota Stanley - alto sax
Zac Tharp - euphonium
Jacob Waymon - tuba (All-State)

Class of 2014
Marissa DeYoung - trumpet
Rob Durbin - tuba
Jake Fox - flute
Kristen Hawkins - clarinet
Sadie Johnson - trumpet
Allen Jurs - tuba
Brandon Marlin - percussion (All-State)
Caleb Meigs - alto sax
Joey Murphy - trombone

Class of 2013
Brian Anderson - percussion
Ron Foster - trombone
Olivia Hovis - percussion
Jillian Johnson - trumpet, colorguard

Class of 2012
Jason Cumpston - horn
Solana Hibbard - flute
Haley James - trumpet, colorguard
L. J. Marlett - euphonium (All-State)
Chelsea Murphy - clarinet
Hunter Roberts - flute
Tori Tretenburg - tenor sax
Travis Tunstall - tuba

Class of 2011
Chelsea Carter - flute, colorguard
Patrick Cummins - euphonium
Charles DeClerk - tuba
Heather DeLeon - clarinet
Cody Foster - percussion
Ryan Higginbotham - percussion
Amanda Hodge - clarinet, colorguard
Megan Hunter - trumpet
Garth Johnson - percussion
Carla Money - horn
Blake Rose - percussion
Cody Statler - percussion
Cassie Street - clarinet
Amy Strickland - trombone
Lesleigh Whitlock - horn
Amber Wolf - alto sax, colorguard

Class of 2010
Justin Anderson - trombone
Rachel Blackwell - clarinet
Sara Cates - alto sax
Tiffany DeLeon - clarinet, colorguard
Makenzie Foster - flute, colorguard
Jessica Futrell - clarinet, colorguard
Matthew Hill - trumpet
Autumn Lewis - alto sax, colorguard
Cody McQuay - percussion
Michael Parrish - clarinet
Kimberly Price - flute
Joe Stevens - trumpet
Brent Taylor - trumpet
Haley Tunstall - clarinet, colorguard
Josh Wheeless - bass clarinet

Class of 2009
Aaron Baltz - percussion
Zach Bailey - trombone
Kevin Barnett - tenor sax
Ryun Blansett - percussion
Hebron Chester - trombone
Caille DeClerk - trumpet
Brittney Duncan - alto sax, colorguard
Jessica Fields - flute, colorguard
April Flanigan - trombone, colorguard
Troy Grooms - trumpet
Sarah Haugh - tenor sax
Austin Hogan - tuba
Matt Holloway - percussion
Madison Hovis - alto sax
Armand Jurs - euphonium
Paige Kelly - trumpet
Tyler Rickey - horn
Brittany Stephens - clarinet, colorguard
Ashley Street - trumpet
Danuel Tucker - tuba
Catherine Young - percussion
Jason Young - trombone

Class of 2008
Mary Burnett - trombone
Ross Crocker - trumpet
Matt Cavenar - trumpet
Shelby Elledge - flute
Zach Elledge - trombone
Zach Foster - euphonium
Megan Foust - clarinet
Jonathan Futrell - horn
Corey Holt - euphonium
Seth Johnson - alto sax
Carson Munn - tuba
Josh Pickett - alto sax
Keith Sloan - clarinet
Jonathan Strickland - trombone
Stephanie Ungerank - clarinet, colorguard

Class of 2007
Whitney Baltz - clarinet, colorguard
Allen Busick - horn (All-State)
Trent Duff - percussion (All-State)
Sarah Dunlap - trombone
Brittany House - bassoon, colorguard
Mara Huddleston - clarinet, colorguard
Kelda Inness - percussion
Cody Ivy - percussion
Miranda Jarrett - tenor sax, colorguard
Bryan Kirkpatrick - trombone
Samantha Lane - trombone
Katelyn Lindsey - clarinet, colorguard
Damien Thielemier - tuba
Candace Throesch - trumpet
Paige Walton - clarinet, colorguard
Anthony Webb - alto sax
Katie Young - trumpet

Class of 2006
Jeremy Andrews - horn
Jordan Baker - euphonium
Kendall Barnett - trombone
Karla Bowman - clarinet
Dane Dillion - bari sax
Jenny Gates - clarinet, colorguard
Skye Higginbotham - flute
Keri Holder - bass clarinet, colorguard
Whitney Hostler - flute
Whitney Reed - alto sax
Ashley Spurlock - flute, colorguard
Blake Walker, trombone

Class of 2005
Kristina Brewer - clarinet
Tom Chester - alto sax
Sarah DeClerk - trumpet, colorguard
Bonni  Guidry - flute, colorgard
Jessica Huddleston - alto sax, colorguard
Troy Kendall - percussion
Drew McNutt - tuba
Aaron Meyer - trumpet
Tony Saylors - clarinet
Adam Weiss - percussion
Erin Young - flute

Class of 2004
Gina Billeaudeau - euphonium
Joey Broadway - percussion
Michael Busick - trumpet
Eric Flagg - alto sax
James Gates - euphonium
Nicole Grissom - flute
Derek Kearby - horn
Casey Murphy - trombone
Stephanie Nieman - flute
Kimberly Petrakis - trumpet
Rebekah Prince - tenor sax, colorguard
Shanna Simpson - trumpet
Zac Thielemier - clarinet, colorguard
Jessica Throesch - flute
Amy White - clarinet

Class of 2003
Leah Baltz - clarinet, colorguard
Debra Baltz - clarinet
Nick Caldwell - horn
Kimberly Dishon - clarinet
April Elledge - clarinet, colorguard
Candie Font - flute
Matthew May - trombone
Brent Miller - trombone
Jillian Pecoraro - clarinet
Charles Rouyer - euphonium
Ben Thielemier - percussion
Autumn Waddle - trumpet
Matthew Walton - alto sax
Lyle Williams - horn

Class of 2002
Melanie Blasini - euphonium
Holly Brower - clarinet
Alex Burns - percussion
Amy Downs - clarinet, percussion
Casey Grissom - percussion
Michelle Guthrey - flute, colorguard
Lee Jacobson - bass clarinet, colorguard
Bridgette Kick - clarinet (All-State), guard
Kristin Morris - flute
Robby Olvey - trumpet
Lauren Pennington - flute
Jennifer Riney - trombone
Dilan Ross - tuba
Erin Sullinger - alto sax
T. J. Thompson - trumpet
Evan Waggoner - clarinet (All-State), guard
Lance Williams - trombone

Class of 2001
Randy Joe Anis - tuba
Laura Billeaudeau - flute, colorguard
Francisco Diaz - trumpet, colorguard
Brandi Downum - bass clarinet, colorguard
Arielle Emmons - clarinet
Danny Glassmann - bass clarinet, colorguard
Ben Johnson - trumpet
Keriann Morris - trombone
Brandy Redus - clarinet
Erika Snow - flute
Justin Walker - trumpet
Luke Walker - trumpet
Callie Wells - flute

Class of 2000
Joseph Baltz - horn (All-State)
Sallie Biggers - alto sax, colorguard
Leah Caffrey - percussion
Caleb Dean - horn
Travis Haley - percussion
Kevin Kerley - trumpet
Chris Lee - horn
Kristina Lee - horn
Justin Masiongale - euphonium
Nekayeh Pennington - flute
Kristen Phillips - clarinet
Kyle Snow - trumpet
Travis Venson - trumpet

Class of 1999
(-missing-)

Class of 1998
Ashley Bennett - clarinet
Brenda Bennett - bassoon (All-State)
Beth Busby - bass clarinet
Patricia Purchase - flute, colorguard
Sasha Smith - flute
Josh Stockwell - euphonium

Class of 1997
(-missing-)

Class of 1996
(-missing-)

Class of 1995
(-missing-)

Class of 1994
Billy Roberts - trombone

Class of 1993
Tiffany Cantrell - percussion
Kim Morris - trombone

Class of 1992
Shannon Bettis - trumpet
Danny Bubrig - alto sax
Misty Caldwell -
Shannon Corballis - flute
Melissa Johnson - flute
Dena Mock -
Karen Powers -
Kelly Rose - trumpet

Class of 1991
Heidi Lambert -
Karen Snyder LaCotts - percussion
Ivy Tyler Pfeffer - clarinet

Class of 1990
Andy Magee -
Steve Southerland  -
Jason Taylor -

Class of 1989
Meredith Brown-McDowell -
Terry Dollahite -
Beth Hibbard -
Mike Murphy - trombone
Shawn O’Donnell - tenor sax
Dana Sutton

Class of 1988
Bradley Foust
Crystal Hydrick-Southerland
Stephanie Jones
Dottie Riffel
Devin Snodgrass
Debbie Tribble

Class of 1987
David Britt
Debby Carr
David Hibbard
Brenda Killion
Lesa Schafer Grooms

Class of 1986
John Copeland
Robin Hill
Tracy Keech
Kayla King
Becky Lambert
Duane Vinson
Christopher Williams
Kim Williams

Class of 1985
Jeffrey Schafer
Angela Southerland

Class of 1984
Bryan Britt
Beverly Creach - percussion
Debbie Guntharp Cook
Pam Jones Ford
Peggy Powers
Deanne Vaughan

Class of 1983
David Statler
Shelby Steimel Rowan

Class of 1982
Donna Richardson Statler

Class of 1981
Sara Guntharp Nabholtz
Scott Miller - trombone

Class of 1980
Phillip Arnold
Sandra Cook Cissell Bryant - clarinet
Mary Steimel Procyk
Lisa Vandergriff Floyd

Class of 1979
Tammy Brasfield
Maria DeClerk Bell
Scott Dust
Marisa Fielder Redwine
Carolyn Hagar Rouyer - euphonium
Marilyn Hagar Hogan - clarinet
Tam Jones Caples
Sheila Lemmons Counts
Theresa Pendergrass Copeland
Daniel Rapert
Eugene Riley
Steve Rouyer - clarinet
Stacy Rouyer - trumpet
Marilu Snodgrass
John Thielemeir - sax
Susan Waites
Kenneth Wantulok - trumpet

Class of 1978
Johna Futrell Mannen
Lynne Lemmons Hogan - clarinet
Tracy McNabb
Debbie Presley Sexton
Greg Smith - trumpet

Class of 1977
Kathy Dust
Brian Griffith - euphonium
Gary Hagar - trombone
Karen Lewallen Jansen
Dennis Sims - percussion
Doug Thielemier
John Washam - trumpet
Duelene Winebaugh Olson
Julia Wren

Class of 1976
Judy Armstrong Waymon
Debbie Bolin-Kinsey
James Cagle
Mike Elkins
Don James - trumpet
Lynne Reid
Ronald Simpson - percussion
Taftnee Smith Martin
Darel Snodgrass
Kathy Varvil Johnson
Bonnie Waites
Greg Williamson

Class of 1975
Melody Athy Turner
Sarah Baker Stough
Debbie Coffan Keene
John Dalton
Bill Endicott
Amanda Haney Morrow
LeAnn Hill Cheadle
Mike Kellett
Cindy King Foster
Terrie Morris Treadway
Melinda Tippitt
Mark Tyer
Emily Zucca

Class of 1974
Cynthia Fender Rowe
Ronald Kellett - percussion
Robert Little
Louise Simington Webb
Marcia Singley Wray

Class of 1973
Ronnie Bennett
Robert Bolin - trombone
Gregg Cox
Renee Dawson Castleman
Susan Elkins Haley - clarinet
Donna Hawkins Late
Billy Holland
Ronnie Smith

Class of 1972
Jill Acre-McCollum
Sheila Counts Buckley
Doug Cousins - percussion
Cathy Davis Thompson
Daphene Holder Hern - clarinet
Lucy Jackson Jordon
Kyle Kibert
Ronald Tyler
Mona Amos Saala - flute

Class of 1971
Belinda Barnes Joyner - clarinet
Bob Barnett - trumpet
Carol Bedford-Lewallen - clarinet
Sandra Bennett-Brown - flute
Carey Bigelow
Mel Coleman - bass drum
Mickey Flagg - trombone
Gary Gazaway - trumpet
Bob Harvester
Diane Hawkins McCright
June Hawkins Bland
Carol Jones Johnson
Paula Rackley Smith - sax
Wright Shannon
Carla Single Hunt - sax
Pat Winchester Strack

Class of 1970
Janice Carter Callicott - percussion
Bill Crabtree - clarinet
Sally Harris Wellman - alto sax
Debbie Holobaugh Soloman - clarinet
Steve Jackson
Suzie Pace Sifke
Randall Smith
Pam Spikes Burton - clarinet
Judy Washam Wolf

Class of 1969
Doug Allison - trombone
Pat Amos Corballis - alto sax
Molly Harris James - clarinet
Linda Jones Jackson
Irvin Nobles - tuba
Bill Schafer
Roger Simpson - percussion
Sara Spikes Heflin - tenor sax
Ann Winchester Helmbeck

Class of 1968
Lark Sallee Sigsby - alto sax
Joyce Starling Graham

Class of 1967
Lona Allison
Skip Martin - horn

Class of 1966
Pat Booth
Richard Burns - horn
Kenny Spencer

Class of 1965
John Ferguson
Michael Harkey - snare drum
Lloyd Lewallen
Jim Pace
Ronnie Rose - trumpet

Class of 1964
Raymond Jackson
Ginger Spikes Jackson - tenor sax

Class of 1963
Diane Smith Tippett

Class of 1962
Bill Stacy
Ida Wells Howell

Class of 1961
Dick Olvey
Jo Ann Rogers Roberts

Class of 1960
Frank Bigger
Susan Choate Brown
Russell Noble - bass drum
Harrell Simpson

Class of 1958
Louise Riddle Bates
Joe Blankenship
John Jackson
Sandra Saala Hudson - clarinet

Class of 1957
Bob Bigger
Bill Starling
Jack Archer

Class of 1956
Jim Snodgrass
Billy Baltz

Class of 1955
Dick Trammell

Class of 1953
Don Cox

Class of 1952
W. M. Wells



Corrections?  Additions?

Please click here!

The Pocahontas Bands

No Class Year Available!
Randy Allison
Steve Allison
Vicki Arnn
Charlotte Heslep Belford
Bubba Fender Booth
Paula Bowlin Huntley
Don Breytspraak
Gail Brochure-Garrett
Larry Childs
Sherron Childs Rogers
David Dalton
Brad Daniel
Howard Dunn
Ann Dust Wilson
Terecia Ferguson MaGee
Joan Garner Argo
John Gordon
Connie Gregory Howard
Lynne Hackworth Reed
Gail Holder
Kim Hotze
Carrie Hyde McCluskey
Walley Jarrett
Jenny Kincade
Perry Kincade
Dennis Land - trumpet
Dana Lemmons Thompson
Valerie Lemmons Dunn
Denise Lindner Caldwell
Patricia Mansker Lindert
Charlotte Martin Spikes
Kerry McCright Cones
Joyce McFall Castleberry
Marilyn McNabb Thompson
Ellis Melton
Debbie Pace King
Carrie Panky
Jim Poe
Jon Ragan
Joel Rodgers
Scott Rodgers
Larry Smith
Melinda Smith Raby
Steve Spikes
David Tiner
Pam Tyer
Frances Tyler
Kevin Vandergriff
Peggy Waldron Fender
Kathy Washam Helton
Sharon Willcox Stone - trombone
Sheena Willcox - horn
Billy Winchester
Bobby Winchester